Informatie
De live finalerondes van dit internationale fluitconcours voor studenten en jong talent vinden elk jaar plaats tijdens het Adams Flute Festival, in april in Limburg.
Jaarlijks doen zo’n 150 fluitstudenten uit maar liefst 25 verschillende landen mee. Het concours richt zich volledig op studenten en biedt velen een waardevolle opmaat naar een professionele carrière.
De live optredens bij Adams Muziekcentrale zijn gratis toegankelijk voor publiek. Je bent van harte welkom aan de Aziëstraat 17-19 in Ittervoort.
In 2027 staan er maar liefst drie spannende finalerondes op het programma: de traverso-finale voor studenten, de Grand finale met Philzuid voor bachelor- en masterstudenten, en de finale voor jonge talenten.
We bieden onze deelnemers en bezoekers een goed georganiseerd concours en een fantastisch festival waar je contacten kunt opdoen voor de rest van je leven...
1 januari 2026: sluitingsdatum voor online aanmelding voor de 16e Dutch International Flute Competition
15 januari 2026: kaartverkoop voor het 19e International Adams Flute Festival
1 februari 2026: sluitingsdatum voor het insturen van alle video's
1 maart 2026: bekendmaking van de deelnemersselectie
14 & 15 april 2026: 2e ronde (live)
16 april 2026: 3e ronde (live)
17 april 2026: repetitiedag (en de start van het festival)
18 april 2026 (9:00 uur): finale traverso studenten
18 april 2026 (14:00 uur): Grand finale voor bachelor- en masterstudenten met Philzuid o.l.v. Carlo Jans
18 april 2026 (17:00 uur): concert met de prijswinnaars met orkest
19 april 2026: finale jonge talenten
3 Juni 2026: lunchconcert in de kleine zaal van het Concertgebouw Amsterdam
Prijzen categorieën bachelor en masterstudenten:
De 1e, 2e en 3e prijswinnaars in beide categorieën ontvangen een waardebon van respectievelijk € 2000,-, € 1000,- en € 500,- te besteden bij Adams Muziekcentrale. Verder reikt de jury stimuleringsprijzen uit in de vorm van kosteloze deelname aan internationale fluitcursussen:
Powell masterclass t.w.v. € 1000,-
Forum International for Flute and Piano in Diekirch, Luxemburg.International Flute Seminar Brugge, België.
Bovendien speelt één van de laureaten op
3 juni 2026 in de kleine zaal van het Concertgebouw in Amsterdam.
Prijzen categorie piccolo studenten (2027):
Burkart Legacy piccolo
Mancke piccolo headjoint
Prijzen categorie traverso studenten:
Artist in Residence at Huis Nyengaerde
Wenner one-keyed baroque flute
Prijzen categorie jong talent:
1e prijs (14 t/m 18 jaar): Haynes handgemaakt zilveren kopstuk
1e prijs (t/m 13 jaar): Adams waardebon t.w.v. € 750,-
2e prijs: Adams waardebon t.w.v. € 500,-
3e prijs: Adams waardebon t.w.v. € 250,-Download documenten voor deelnemers:
De downloads voor 2026 komen eraan:
Verplichte werken 2025
Deelnemersreglement
Algemene informatie
Reisinformatie met dienstregeling
Lees van tevoren de aanvullende informatie die je per mail krijgt toegezonden goed door!
Overnachten voor deelnemers en bezoekers:
Woon je te ver weg om ’s avond thuis te overnachten, dan bieden we je de mogelijkheid te overnachten in groepsaccommodatie de Bekerhof. Dit is een verbouwde boerderij met zeer eenvoudige faciliteiten. Voor €60,- per nacht kun je hiervan gebruik maken. Ontbijt, meeneem lunch en een eenvoudige warme maaltijd zijn hierbij inbegrepen, evenals het beddegoed en het vervoer van en naar de concourslocatie. In de groepsaccommodatie is beperkte studieruimte voor de deelnemers. Op de concourslocatie is voldoende studieruimte met en zonder piano.
Een duurder alternatief met meer privacy is de Maasresidentie. De appartementen hebben echter veelal niet de mogelijkheid om warme maaltijden te bereiden.
We kijken uit naar je video en de live optredens...





